Autisme komt voor bij 1 op de 36 kinderen. Mensen met een autismespectrumstoornis (ASS) kunnen problemen ervaren van prikkels, zoals geluid en drukte. Daarnaast is het ook mogelijk dat je emotie, stress en spanningsklachten kan ervaren. Dit kan bijdragen aan het ontstaan van andere klachten, zoals angst, somberheid en overbelasting.
Bij TIGRA Leeuwarden zorgen we ervoor dat iedereen zich gehoord, begrepen en zichzelf voelt. We begrijpen we hoe belangrijk het is om ruimte te maken voor de unieke behoeften en talenten van mensen met autisme. Daarom bieden wij gespecialiseerde psychosomatische fysiotherapie aan die specifiek is afgestemd op mensen met een autismespectrumstoornis (ASS)
Je kunt dan denken aan de volgende behandelingen, die onze fysiotherapeuten bij TIGRA Leeuwarden uitvoeren:
-
- ASITT
- Lichaamsbewustzijnsoefeningen (hierbij hoef je als client niet per se aangeraakt te worden).
– Adem en ontspanningsinstructies volgens van Dixhoorn
– Myo/biofeedback
– Mindfulness
– Yoga
– Brainjam
- Interventies gericht op het leren omgaan met stress.
Doelen van al deze interventies kunnen zijn: het verlagen van de alertheid van het zenuwstelsel, het verminderen van de overprikkeling, het leggen van andere/nieuwe verbindingen waar/hoe? (in het brein) en het aanleren van nieuwe vaardigheden.